Kontakta oss

Kanton / Kontakt

Hans Borneroth är grundare och VD på Kanton och har tidigare bakgrund som börsanalytiker och redovisningsexpert. Hans har bred kompetens inom finansiell rapportering och kapitalmarknaden och har varit involverad i flertalet börsintroduktioner.

+46 70 769 47 04

hans.borneroth@kanton.se

Hans Borneroth

CEO & Senior Adviser

Ann-Charlotte arbetar som redovisningsexpert och är operativt ansvarig hos Kanton. Hon har mångårig erfarenhet av IFRS och produktion av finansiella rapporter och har bland annat arbetat med redovisningstillsynen för Nordic Growth Market (NGM).

+46 70 769 67 09

ann-charlotte.weber@kanton.se

Ann-Charlotte Weber

COO & Senior Manager

Björn arbetar med värdering och komplexa redovisningsfrågor inom IFRS. Han ansvarar för Kantons tjänster inom företagsvärdering och värdebedömningar. Björn har ett djupt kunnande inom dessa områden och anlitas ofta som expert i rättstvister i ämnet.

+46 70 769 00 04

bjorn.gauffin@kanton.se

Björn Gauffin

Senior Adviser

Pierre är redovisningsexpert och rådgivare inom värdering och komplexa redovisningsfrågor inom IFRS. Han arbetar även med intern styrning och kontroll och framtagning av finansiella rapporter.

+46 70 769 91 14

pierre.doverklint@kanton.se

Pierre Doverklint

Manager

Ronja är specialist på hållbarhetsredovisning och arbetar som rådgivare vid framtagning av finansiella och icke-finansiella rapporter. Hon har en bakgrund inom kommunikation och arbetar även med strategisk IR-rådgivning.

+46 70 769 01 25

ronja.widing@kanton.se

Ronja Widing

Manager

Stefan arbetar som redovisningsanalytiker med fokus på redovisningsteknisk rådgivning, framtagning av finansiella rapporter och offentliggörande av information. Han arbetar även med intern styrning och kontroll och ansvarar för tävlingen Årets börsbolag.

+46 70 769 26 96

stefan.pedersen@kanton.se

Stefan Pedersen

Manager

Eline är rådgivare vid framtagning av finansiella rapporter och arbetar med regelövervakning och som granskare i tävlingen Årets börsbolag. Hon är utbildad civilekonom från Karlstads universitet med inriktning på finansiell ekonomi.

+46 70 769 03 20

eline.johnson@kanton.se


Eline Johnson

Consultant

Joanna arbetar som HR-ansvarig och har en nyckelroll i vårt administrativa arbete och att skapa en god arbetsmiljö med kompetenta och duktiga kollegor. Är du intresserad av att arbeta hos oss är du varmt välkommen att kontakta Joanna!

+46 70 769 94 24

joanna.davies@kanton.se 

Joanna Davies

HR Manager

  • Hitta till oss:
  • Kanton 
  • Grev Turegatan 35
  • SE-114 38 Stockholm

  • + 46 8 613 39 00
  • info@kanton.se


Vägbeskrivning